Sodowanie Piaskowanie - Eco Power Clear

509 510 196 lub

Sodowanie

Eco Power Clear to firma z Podhala, która specjalizuje się między innymi w nowatorskiej i bezpiecznej metodzie czyszczenia różnorodnych powierzchni, jakim jest sodowanie. Nowy Targ, Zakopane oraz rejon Podhala, to nasz obszar działania. Przy wykonywaniu tego rodzaju usług korzystamy z rozwiązań firmy SODABLAST SYSTEMS - lidera nowoczesnych technologii czyszczenia sposobem strumieniowo – ciśnieniowym.

SodaBlast Systems™ jest bezinwazyjną i bardzo skuteczną metodą oczyszczania, która doskonale sprawdza się w wielu dziedzinach przemysłowych. W Ameryce technologia oczyszczania sodą znana jest i praktykowana od lat. Uznano ją tam za jedną z najbardziej efektywnych form przywracania pierwotnego wyglądu różnym materiałom, wyrobom i powierzchniom.

Sodowanie, to metoda w 100% bezpieczna, zarówno dla środowiska naturalnego, o czym mogą świadczyć certyfikaty ekologiczne, jak również dla osoby, która wykonuje usługę. Soda oczyszczona, która jest głównym składnikiem naszego czyściwa jest substancją niepalną, nieszkodliwą dla zdrowia, oraz nie uwalniającą żadnych niepożądanych składników i toksyn.

Film pokazuje czyszczenie sodą domu z drewna

Na czym polega sodowanie?

Oczyszczanie sodą metodą maszynową polega na bardzo precyzyjnym pobraniu sody pod wysokim ciśnieniem, zmieszaniu jej ze sprzężonym powietrzem, a następnie wyrzuceniu za pomocą strumienia na czyszczoną płaszczyznę. Usunięcie zanieczyszczenia z danej powierzchni następuje w trakcie eksplozji zbrylonych granulek higroskopijnej sody w momencie silnego uderzenia. Taki proces jest skuteczny, a zarazem bardzo delikatny, powodując błyskawiczne usunięcie zbędnej powłoki, bez niszczenia samego podłoża.

Sodowanie jest zatem dobrą alternatywą dla zwykłego piaskowania, gdyż jest szybkie, efektywne, a przy tym niezwykle bezpieczne. Może być stosowane nawet na delikatnych nawierzchniach, nie niszcząc ich, gdyż kryształek sody ulega rozpadowi w momencie zetknięcia się z zabrudzeniem. Czyszczenie sodą doskonale sprawdza się przy usuwaniu zabrudzeń we wszelakich szparach i wgłębieniach oraz innych trudno dostępnych miejscach.

Film pokazuje czyszczenie mebli

Za pomocą tego typu technologii można z powodzeniem czyścić zarówno drewno - z powłok różnego rodzaju farb, a także usuwać rdzę lub lakier z metalowych przedmiotów, jak i odnowić, czy też odrestaurować zabytkowe budynki i stare budowle. Sodowanie metodą SodaBlastSystems przywraca pierwotny kolor czyszczonej powierzchni, oczyszcza z brudu, tłuszczu, sadzy i sprawia, że oczyszczana płaszczyzna staje się gładka i czysta. System ekologicznego czyszczenia sodą jest przy tym całkowicie bezpieczny dla środowiska, nie powoduje żadnych skutków ubocznych i nie pozostawia szkodliwych odpadów, cz też oparów.

© Copyright 2015 - Paskowanie/Sodowanie Eco Power Clear | Wykonanie Strony www Nowy Targ "U Ciwersa"